Dažnam mūsų kyla klausimas, kaip sutaupyti pinigų: kartais atrodo, kad net ir didelės pastangos riboti išlaidas neduoda jokios naudos, ir ne visada yra paprasta nustatyti, kur buvo padaryta klaidų. Vis dėlto, pinigų taupymas tikrai nėra toks sudėtingas: tereikia kasdien vadovautis keliais paprastais patarimais, ir tai gali lemti iš tiesų puikius rezultatus.

Pirmiausia padenkite skolas

Jei turite skolų, pirmiausia rekomenduojama jas padengti. Padengę skolas galėsite paprasčiau planuoti būsimus pirkinius, todėl finansinių įsipareigojimų padengimo nereikėtų atidėlioti „geresniems laikams“, kurie gali taip ir neateiti. Laiku grąžinamos skolos padeda išvengti delspinigių, todėl tai leidžia paprasčiau taupyti.

Numatykite taupymo tikslus

Kai numatoma, kam yra taupomi pinigai, taupymo procesas tampa gerokai paprastesnis. Kai kurių tikslų įgyvendinimui reikalingos gana nemažos pinigų sumos, todėl numatykite, per kiek laiko norėtumėte ir galėtumėte sutaupyti reikiamą pinigų sumą, ir kas tam tikrą laikotarpį lygiomis dalimis atsidėkite apskaičiuotą pinigų sumą. Pavyzdžiui, jei planuojate įsigyti 600 eurų kainuojantį televizorių, 6 mėnesius atsidėkite po 100 eurų, arba kiekvieną dieną po 3-4 eurus.

Pajamų deklaravimas

Žymėkite visas išlaidas

Gana dažnai išgirstame sakant, kad taupyti nesiseka vien dėl to, kad atlyginimas yra pernelyg mažas, ar kad visos dabartinės išlaidos yra būtinos. Vis dėlto, jei nusprendžiama žymėti visas savo išlaidas, galima atrasti tikrai įdomių dalykų: pavyzdžiui, dalis pinigų gali būti išleidžiama visai nereikšmingiems dalykams, tokiems kaip degalinėse perkama kava, brangiai kainuojantys užkandžiai, ir t.t. Žinoma, išlaidų sąraše kartais atsiduria ir vien tik būtinosios išlaidos, tačiau jas žymėdami galėsite sužinoti, kam išleidžiate daugiausiai pinigų.

Planuokite būsimas išlaidas

Gavę atlyginimą visuomet suplanuokite, kokios tą mėnesį numatomos išlaidos. Paskaičiuokite, kokia pinigų suma liks padengus turimus finansinius įsipareigojimus, atidėkite dalį pinigų taupymui, ir paskaičiuokite, kokią pinigų sumą turėsite mėnesio išlaidoms. Tai padės paprasčiau planuoti būsimus pirkinius, ir galėsite išvengti nebūtinų išlaidų.

Pasirinkite tinkamiausią taupymo metodą

Jei taupomus pinigus atidėsite kiekvieną dieną, tam labiausiai tiks taupyklė (geriausia – tokia, kurią vėliau teks sudaužyti), o tuomet, jei taupomus pinigus atidėsite kas mėnesį, pagalvokite apie dar vienos banko sąskaitos atidarymą. Mėnesio pradžioje į šią „neliečiamą“ sąskaitą perveskite taupymui skirtą pinigų sumą, ir netikrinkite, kiek jau pavyko sutaupyti (tai padės išvengti pagundų pinigus išleisti anksčiau nei buvo numatyta).

Nenuleiskite rankų

Nors taupant pinigus gali nutikti visko: atsirasti neplanuotų išlaidų, kilti pagundų, kurioms atsispirti pernelyg sudėtinga, ir t.t. Vis dėlto, svarbiausia – nepasiduoti, ir siekti užsibrėžto tikslo. Kiekvienas mūsų tikrai gali atrasti tokį pinigų taupymo būdą, kuris būtų pats priimtiniausias ir efektyviausias, todėl pagalvokite, ką galite daryti kitaip nei iki šiol, ir labai greitai galėsite džiaugtis papilnėjusia pinigine bei įgyvendintais tikslais.

Daugiau skaitykite :

Buhalterinė apskaita Vilniuje – Nuoroda.

Buhalterinės paslaugos Vilniuje – Nuoroda.