Kiekvienais metais Lietuvoje užregistruojama keli tūkstančiai naujų įmonių, tačiau ne visoms jų pavyksta pasiekti pageidaujamą sėkmę. Kad ir koks perspektyvus atrodytų naujasis verslas, visada svarbu pasirūpinti, kad sėkmė nuo jūsų nenusigręžtų. Vien tik geros idėjos nepakanka: taip pat reikės įdėti nemažai darbo bei pasirūpinti, kad apmaudžios klaidos nesugriautų pasitikėjimo savo jėgomis. Jei vadovausitės keliais svarbiais patarimais, tikėtina, kad jums bus kur kas paprasčiau įsivažiuoti, ir netrukus galėsite džiaugtis įmonės pelnu.

Taigi, kuo svarbu pasirūpinti kiekvienam naujai įsteigtos įmonės savininkui?

Skirkite laiko verslo strategijos vystymui
Pradedantieji verslininkai neretai daugiausia laiko skiria įvairioms operacijoms ir techninių darbų priežiūrai, todėl vertės kūrimas lieka nuošaly. Vis dėlto, jei sukursite tinkamą strategiją, didelė tikimybė, kad techninio darbo atlikimui reikės skirti gerokai mažiau laiko. Pačioje pradžioje vertėtų numatyti pakankamai aiškią verslo strategiją ir pasirūpinti, kad jos įgyvendinimas būtų realus.

Paskirstykite įmonės darbus

Gana dažnai užsimojama visus darbus atlikti savarankiškai, ir tai yra viena dažniausių pradedančiųjų verslininkų klaidų. Svarbu suprasti, kad neįmanoma būti geriausiais visose srityse, todėl geriausia paskirstyti užduotis savo darbą puikiai išmanantiems specialistams: pavyzdžiui, buhalterinė apskaita bus vedama gerokai sklandžiau ir tiksliau, jei šį darbą perleisite šios srities žinovams.

Paskirstykite imones darbus

Pasiruoškite verslo augimui

Pradedantieji verslininkai neretai būna tinkamai nepasiruošę verslo augimui, tačiau tą vertėtų numatyti iš anksto. Net ir tuomet, jei verslas yra labai nedidelis, reikėtų numatyti ateities perspektyvas, ir įvertinti, kokių veiksmų bus imtasi, kai verslas ims plėstis. Tikėtina, kad plečiantis verslui darbų apimtys taps gerokai didesnės, todėl gali prireikti samdyti daugiau darbuotojų, įdiegti tam tikras sistemas, ir t.t.

Numatykite reklamos strategiją

Kiekvienai naujai įmonei yra reikalinga reklama, tačiau ne visos reklamos formos yra pakankamai efektyvios. Neretai yra tikimasi, kad reklamos kaina bus kiek įmanoma mažesnė (ar net ieškoma nemokamos reklamos galimybių), tačiau toks sprendimas pasiteisina tikrai ne visada. Renkantis reklamos formas svarbiausia įvertinti, ar jūsų pasirinkimas bus pakankamai efektyvus: jei reklama bus pasirinkta tinkamai, netrukus bus galima tikėtis realios naudos. Renkantis reklamos formas labai svarbu galvoti ne tik apie artimiausią laikotarpį, bet taip pat ir apie tolimesnę ateitį, kuomet jūsų verslas jau bus sulaukęs pakankamai didelio susidomėjimo.

Rūpinkitės įmonės įvaizdžiu

Verslo pradžioje dažniausiai yra ieškoma tokių darbuotojų, kurie sutiktų dirbtų už kuo mažesnį atlyginimą, tačiau tokiu atveju negalima būti užtikrintiems, kad visi jiems patikėti darbai bus atliekami tinkamai. Nereikėtų pamiršti, kad būtent įmonės darbuotojai formuoja bendrovės įvaizdį, todėl jų atrankai reikėtų skirti ypatingą dėmesį (pravartu kreiptis ir į personalo atrankos įmones). Gali būti, kad darbuotojų paieškai teks sugaišti gana nemažai laiko, tačiau jūs būsite visiškai ramūs, kad pasirinkote tinkamai.

Daugiau skaitykite :

Buhalterinė apskaita Vilniuje – Nuoroda.

Buhalterinės paslaugos Vilniuje – Nuoroda.